fot. pixabay.com

Nabór wniosków na drugą edycję programu „Moja Woda”

Od poniedziałku (22.03.2021) rusza nabór na drugą edycję programu „Moja Woda”. W pierwszej udało się zatrzymać 1 mln m3 wody więcej, poprzez wykorzystanie małej retencji.

Polska musi zatrzymywać więcej wody. W tym obszarze mamy sporo do nadrobienia i nie wypadamy najlepiej na tle innych państw. Obok dużej retencji i działań na szczeblu władzy jest też mała retencja. To ta, która pozwala gromadzić wodę w pojedynczych gospodarstwach domowych. Do takich osób adresowany jest program „Moja Woda”.

– W tym programie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznacza 5 tys. zł na przydomową instalację do retencji wody i rozprowadzania tej wody deszczowej i roztopowej – wskazuje Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska.

Pierwsza edycja programu pokazała, że Polacy chętnie retencjonują wodę.

– Na budżet 100 mln zł, który został uruchomiony w lipcu, zawnioskowało prawie 25 tys. polskich rodzin. Ten budżet w ciągu dwóch miesięcy został wyczerpany – wyjaśnia Michał Kurtyka.

W pierwszej edycji udało się zatrzymać 1 mln m3 wody więcej.

– Stawiamy sobie taką samą ambicję w tym roku. Po raz kolejny budżet 100 mln zł. Chcemy, żeby nabory do tej drugiej edycji ruszyły w Światowy Dzień Wody – informuje minister klimatu i środowiska.

Wspomniany Światowy Dzień Wody przypada na najbliższy poniedziałek.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl