fot. pixabay.com

Trwa nabór wniosków do programu „Moja Woda”

Trwa nabór wniosków na drugą edycję ministerialnego programu „Moja Woda”.

Polska to kraj, który ma jedne z najmniejszych zasobów wody w Europie.

– Średnia dla nas to 1600 m3 na mieszkańca. Jest to 1/3 mniej niż średnia w pozostałych krajach UE – mówi Marek Wieczerzak, rzecznik Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Odpowiedzią na problem z dostępnością wody jest program „Moja Woda”, który powstał z inicjatywy Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zakłada on zatrzymanie 1 mln m3 wody rocznie w gospodarstwach domowych. To już druga edycja programu. Obecnie trwa nabór wniosków.

– Będziemy przyjmować wnioski o wsparcie dla realizacji inwestycji przydomowych, inwestycji retencyjnych. Inwestycji, które po pierwsze, pozwalają zbierać wodę opadową oraz wodę roztopową, a po drugie pozwalają utrzymywać wodę na posesji, retencjonować ją, magazynować i wykorzystywać do celów gospodarskich – informuje Artur Lorkowski, wiceprezes NFOŚiGW.

W ramach programu można uzyskać dotację do 5 tys. zł. na instalację do zbierania deszczówki.

– Szczegółowe informacje są na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także na stronach oddziałów wojewódzkich. Tam też jest wniosek do wypełnienia i złożenia – wyjaśnia Marek Wieczerzak.

Budżet całego programu to 100 mln zł.

 TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl