fot. twitter.com

Min. Klimatu: Od 2021 roku ruszy kolejna odsłona programu „Moja woda”

Od nowego roku ruszy kolejna odsłona programu „Moja woda” promującego retencję wód opadowych na prywatnych działkach – poinformował resort klimatu. Budżet ma wynieść 100 mln zł. W obecnej edycji programu takie same środki zostały wykorzystane w dwa miesiące.

https://twitter.com/MinKlimatu/status/1305826303690657792

Prawie 24 tysiące polskich rodzin włączyło się aktywnie w zapobieganie suszy. Chodzi o budowę przydomowych instalacji retencji wody.

Minister klimatu Michał Kurtyka podkreślił, że resort spodziewał się dużego zainteresowania tym programem.

– Spodziewaliśmy się, że ten program może trafić na podatny grunt, jeżeli chodzi o oczekiwania społeczne. W związku z tym z początkiem 2021 roku chcemy uruchomić nową edycję programu „Moja woda”, której budżet będzie porównywalny do tego, który mieliśmy w 2020 roku. Poprosiłem Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o przedstawienie propozycji nowej odsłony programu w ciągu najbliższych tygodni we współpracy z wojewódzkimi funduszami – powiedział Michał Kurtyka.

Program „Moja woda” jest skierowany do osób fizycznych i przewiduje dotację w wysokości nie więcej niż 5 tys. zł i nie więcej niż 80 proc. kosztów przedsięwzięcia. Chodzi o budowę np. przewodów odprowadzających wody opadowe, zbiornika retencyjnego, oczka wodnego, instalacji rozsączającej czy nawadniającej.

RIRM

drukuj