caritaspoznan.pl/woda

Pod koniec września upływa termin składania elektronicznych wniosków o dotacje w ramach programu „Moja woda”

Jeszcze do końca września można składać elektroniczne wnioski o dotacje w ramach programu „Moja woda”. Zainteresowanie dofinansowaniem do retencji wody jest duże. Ministerstwo Klimatu poinformowało, że od przyszłego roku ruszy nowa edycja programu.

Nabór wniosków w programie „Moja Woda” ruszył 1 lipca tego roku. W ciągu dwóch miesięcy budżet w wysokości 100 mln złotych został wyczerpany. To świadczy o tym, że Polacy chętnie włączają się w zapobieganie suszy. Dlatego Ministerstwo Klimatu nie zamyka naboru wniosków w ramach tegorocznej edycji programu.

Chętni mogą składać dokumenty do końca września – powiedział Aleksander Brzózka, rzecznik Ministerstwa Klimatu.

– Nie chcemy zaskakiwać beneficjentów czy przyszłych beneficjentów tym, że zamykamy z dnia na dzień możliwość składania wniosków. Dajemy dwa tygodnie – do końca września jeszcze te wnioski, w formie elektronicznej, można złożyć. Później, w wersji papierowej, do końca października, tak aby każda z osób, która chciała to zrobić w najbliższym czasie, mogła to zrobić, a w związku z tym, że ten program spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem – tak naprawdę liczymy na to, że efekt ekologiczny będzie jeszcze większy niż szacowaliśmy – planujemy uruchomić nowe finansowanie tego programu na początku przyszłego roku – zaznaczył Aleksander Brzózka.

Wszystkie złożone do końca miesiąca wnioski, a następnie potwierdzone, znajdą finansowanie z budżetu NFOŚiGW. Program „Moja woda” jest skierowany do osób fizycznych i przewiduje dotację w wysokości nie więcej niż 5 tys. zł i nie więcej niż 80 proc. kosztów przedsięwzięcia. Chodzi o budowę np. przewodów odprowadzających wody opadowe, zbiornika retencyjnego, oczka wodnego, instalacji rozsączającej czy nawadniającej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl