Szef KPRM o rekonstrukcji rządu: Decyzja nie zapadła, ale zmiany muszą nastąpić

Decyzja o zmianach w rządzie nie zapadła, ale one muszą nastąpić – ocenił w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk, pytany o rekonstrukcję rządu w związku z kandydowaniem niektórych ministrów do Parlamentu Europejskiego. To decyzja kierownictwa PiS i premiera – dodał.

Szef KPRM w poniedziałek był pytany w TVN24 o ewentualne zmiany w rządzie związane z kandydowaniem do Parlamentu Europejskiego m.in. wicepremier Beaty Szydło i minister ds. pomocy humanitarnej Beaty Kempy.

„O zmianach w rządzie na pewno będzie informował premier, gdyby do nich miało dojść. One muszą nastąpić. Bo rzeczywiście te osoby, które pan wymienił oraz inne myślą o Parlamencie Europejskim” – powiedział Michał Dworczyk, dodając, że zmiany nastąpią przed kampanią wyborczą do PE.

„Nie znam dokładnej daty. Decyzja nie zapadła, to decyzja kierownictwa PiS, w tym premiera” – dodał szef KPRM.

W ubiegłym tygodniu wicepremier Beata Szydło poinformowała, że bierze pod uwagę start do europarlamentu.

„Wielokrotnie mówiłam i podtrzymam to i teraz, że taka propozycja się pojawiła i jest to propozycja, którą bardzo poważnie biorę pod uwagę” – powiedziała Beata Szydło.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl