Prezydent A. Duda i premier M. Morawiecki dziękują Donaldowi Trumpowi za życzenia

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki podziękowali na Twitterze prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi za życzenia, które ten złożył z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Dziękuję panie prezydencie za pańskie gorące życzenia. Polska i USA – pewni sojusznicy, dobrzy partnerzy biznesowi. Jest pan zawsze zapraszany do Warszawy po więcej” – napisał na Twitterze prezydent RP Andrzej Duda, nawiązując do słów Donalda Trumpa, że nigdy nie zapomni czasu spędzonego w Polsce.

„Dziękuje bardzo, @realDonaldTrump! Mamy wiele wspólnego: umiłowanie wolności, dwie pierwsze konstytucje na świecie, a nawet czcimy tych samych bohaterów jak Tadeusz Kościuszko, Kazimierz Pułaski czy Edward M. House. Niech Bóg błogosławi Amerykę” – napisał z kolei Mateusz Morawiecki.

W życzeniach z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Donald Trump napisał w niedzielę na Twitterze: „Polsko, wielki kraju – gratulacje z okazji 100. rocznicy twojej niepodległości. Nigdy nie zapomnę czasu, który tam spędziłem”. W tweecie dołączył zdjęcie przedstawiające jego samego oraz słuchających jego przemówienia ludzi zgromadzonych na Placu Krasińskich w Warszawie w lipcu 2017 r.

PAP/RIRM

drukuj