Włochy: Polska para prezydencka zwiedziła Pompeje

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, którzy składają wizytę we Włoszech i Watykanie, w sobotę zwiedzili m.in. wystawę rzeźb polskiego artysty Igora Mitoraja w Pompejach.

Na terenie wykopalisk archeologicznych ustawiono 30 monumentalnych rzeźb zmarłego w 2014 roku Mitoraja, który wiele lat mieszkał i pracował w Toskanii. 14 maja wystawę otworzył prezydent Włoch Sergio Mattarella.

W sobotę w Neapolu Andrzej Duda złoży kwiaty pod tablicą upamiętniającą Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Następnie w Palazzo Filomarino para prezydencka zwiedzi wystawę poświęconą Herlingowi-Grudzińskiemu, a także spotka się z jego córką Martą Herling.

Powodem trzydniowej wizyty pary prezydenckiej we Włoszech i Watykanie jest uroczystość kanonizacyjna o. Stanisława Papczyńskiego, która odbędzie się w niedzielę na placu Świętego Piotra. W ramach wizyty przewidziana jest kurtuazyjna, krótka rozmowa prezydenta z Ojcem Świętym – powiedział PAP podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski.

Para prezydencka do Włoch przybyła w piątek wieczorem.

PAP/RIRM

drukuj