Iława: Premier odwiedził zakład produkcji odzieży

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w piątek zakład produkcji odzieży „Exellent” w Iławie (Warmińsko-Mazurskie). Szef rządu spotkał się z właścicielem i pracownicami przedsiębiorstwa.

Zakład Produkcji Odzieży „Exellent” Jana Kowalskiego produkuje m.in. garnitury, która trafiają także na eksport. Pracuje w nim blisko 300 osób. Powstał w 1947 roku, a obecny właściciel kontynuuje działalność rozpoczętą przez swoich rodziców.

Szef rządu odwiedził pomieszczenia, w których pracują krawcowe. Przywitał się z nimi i zamienił kilka słów. Rozmawiał także z kadrą zarządzającą procesem produkcji oraz właścicielem.

„To duża rzecz dla Iławy i oczywiście bardzo ważna sprawa dla iławskiego zakładu produkującego odzież. To jeden z większych zakładów w naszym mieście, który cieszy się bardzo dużą renomą nie tylko na Warmii i Mazurach, ale również w całej Polsce i Europie” – powiedział PAP przewodniczący powiatowych struktur PiS w Iławie Piotr Jackowski.

Działacz PiS dodał, że właściciel firmy „Exellent” prowadzi także działalność związaną z transportem międzynarodowym.

„Oni tu szyją głównie garnitury, ale można też w dużych zleceniach zamówić kurtki czy płaszcze. Ta firma szyje także dla innych marek – znanych na całym świecie. Wiele osób pewnie nawet nie wie, że nosi garnitury szyte u Jana Kowalskiego” – dodał Piotr Jackowski.

Ponad 99 procent załogi zakładu stanowią kobiety. Wcześniej Morawiecki spotkał się z młodzieżą pochodzenia polskiego z Litwy, Ukrainy i Białorusi w Domu Polskim w Ostródzie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl