fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców zapowiada powołane Rady Przedsiębiorców

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz zapowiada powołane przy swoim urzędzie Rady Przedsiębiorców. Do współtworzenia jej zaprasza wszystkie organizacje przedsiębiorców.   

Teraz stowarzyszenia, związki czy lokalne izby gospodarcze mają czas na zgłaszanie chęci pracy w nowo tworzonej Radzie. Pierwsze jej posiedzenie – jak poinformował Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców – będzie zwołane za około dwa tygodnie.

Nowy organ będzie ciałem konsultacyjnym – mówił Redakcji Informacyjnej Radia Maryja Adam Abramowicz.

 – Rzecznik ma ustawowo zagwarantowane prawo opiniowania wszystkich aktów prawnych, które dotyczą Małych i Średnich Przedsiębiorców. Rzecznik będzie konsultował z Radą wszystkie akty prawne i przekazywał to rządowi. Rzecznik także ma możliwość występowania z projektami ustaw do rządu, Sejmu czy prezydenta. Po konsultacjach z Radą będę takie akty wysyłał. Oczywiście, tak duża Rada nie może działać permanentnie, dlatego wyłonimy z niej mniejsze ciało konsultacyjne, z którym będzie można pracować przez cały okres pracy rzecznika – zaznaczył Adam Abramowicz.

Utworzony niedawno urząd Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców ma być „gwarantem wdrożenia zasad Konstytucji Biznesu”.

Do jego zadań oprócz m.in. opiniowania aktów prawnych ważnych dla przedsiębiorców, należy też podejmowanie interwencji w indywidualnych sprawach.

RIRM

drukuj