fot. PAP/Paweł Supernak

M. Dworczyk: Namawiamy wszystkich seniorów w wieku 67-68 lat do tego, aby zarejestrować się na szczepienie

Dzisiaj o 6.00  rano rozpoczęły się zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów z grupy wiekowej 67-68 lat. Rząd zachęca, aby korzystać ze zdalnej formuły rejestracji.

Rejestracja na szczepienie dla osób w wieku 67-68 lat potrwa do piątku.
Jest kilka sposobów zapisania się na szczepienie przeciw COVID-19. Można to zrobić przez infolinię 989, online na portalu pacjent.gov.pl, wysyłając SMS-a na numer 880-333-333 lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Rząd zachęca, aby korzystać z najbezpieczniejszej, czyli zdalnej formy umawiania się na szczepienie. Michał Dworczyk, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień, przekazał, że infolinia od rana działa sprawnie i nie odnotowano żadnych problemów technicznych.

– W tej chwili trwają zapisy dla seniorów, którzy są szczepieni preparatem firmy AstraZeneca. Mamy nieco mniejsze zainteresowanie rejestracją na szczepienia w tych rocznikach, które od dziś mogą się rejestrować. Jest to związane z wieloma medialnymi informacjami na temat szczepionki AstraZeneca. Staramy się tłumaczyć i rozwiewać te wątpliwości. Namawiamy wszystkich seniorów w wieku 67, 68 lat do tego, aby się zarejestrować – wyjaśnia polityk.

22 marca ma ruszyć rejestracja dla seniorów w wieku 65-66 lat. Jeżeli byłoby dużo wolnych terminów, niewykluczone, że zapisy zostaną poszerzone o kolejne roczniki.

W przyszły czwartek ma zostać uruchomiona uzupełniająca rejestracja dla seniorów powyżej 70. roku życia.

RIRM/Zuzanna Dąbrowska

drukuj