fot. pixabay.com

Seniorzy rejestrują się na szczepienia przeciw COVID-19. Jest już ponad 127 tys. chętnych

Ponad 127 tys. seniorów zarejestrowało się już na szczepienia przeciw COVID-19. Polacy chętnie korzystają też z formularza zgłoszeniowego. Dotąd przesłano ich 474 tys. – poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Od północy osoby powyżej 80. roku życia mają możliwość umawiania się na konkretne terminy szczepień. Mogą to zrobić za pośrednictwem infolinii (pod numerem 989), Internetowego Konta Pacjenta lub w punkcie szczepień.

Z kolei osoby powyżej 18. roku życia mogą już zgłaszać gotowość do szczepienia. Choć po północy na stronie pacjent.gov.pl ukazała się informacja o „przerwie technicznej”, w ciągu godziny dostępność formularza została przywrócona.

Minister Michał Dworczyk na konferencji prasowej powiedział, że niezwykłym zainteresowaniem cieszyła się zarówno rejestracja, jak i zgłoszenia.

– W ciągu pierwszych 90 minut na infolinię zadzwoniono ponad 84 tysiące razy. W ciągu pierwszej godziny miało miejsce ponad 10 milionów odsłon strony, za pośrednictwem której można wysyłać zgłoszenia. To pokazuje skalę zainteresowania. Do tego momentu zarejestrowało się 127 tysięcy 796 seniorów powyżej 80. roku życia – poinformował Michał Dworczyk.

Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zwrócił uwagę, że 10 tysięcy osób powyżej 80. roku życia zarejestrowało się na szczepienia poprzez Internetowe Konto Pacjenta.

– To jest bardzo dobry wynik, bo mówimy o specyficznej grupie wiekowej. Jednocześnie chciałbym bardzo mocno zaapelować do wszystkich seniorów, którzy mają Profil Zaufany, żeby wykorzystywali ten kanał do rejestracji. On działa naprawdę sprawnie. Uruchomiliśmy jednocześnie specjalny kanał do zakładania Profilu Zaufanego dla osób powyżej 80. roku życia w ramach tzw. wideorozmowy. Można założyć tymczasowy Profil Zaufany poprzez wideorozmowę z urzędnikiem, na którą można zapisać się na stronie gov.pl. Będą tam przyjmowane tylko zgłoszenia od osób powyżej 80. roku życia, a od soboty będzie można zarejestrować się na szczepienie – wyjaśnił Marek Zagórski.

https://twitter.com/CyfryzacjaKPRM/status/1349983506991112192

Szef KPRM poinformował, że do północy w centralnym kalendarzu uruchomiono rejestrację dla ponad 4 tysięcy 700 punktów szczepień.

Wystawiono ponad 1,5 miliona terminów od 25 stycznia do końca marca. Aby zwiększyć możliwość szczepień do 2 milionów, w 30 szpitalach tymczasowych w największych miastach uruchomiono kilkaset tysięcy dodatkowych terminów.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl