fot. PAP/Tytus Żmijewski

W szkołach ruszy kampania promująca szczepienia przeciw COVID-19

W przyszłym tygodniu w szkołach ruszy kampania dotycząca szczepień przeciw COVID-19 – zapowiedział minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek.

Od poniedziałku rozpoczną się szczepienia dla dzieci od 12. do 15. roku życia. W związku z tym we wszystkich polskich szkołach rusza kampania informacyjna o szczepieniach przeciw COVID-19.

– Na temat tego, co dają szczepienia (poczucie bezpieczeństwa), ale też szansę na to, że od przyszłego roku szkolnego będziemy cały czas w trybie stacjonarnym, bez konieczności odchodzenia na hybrydowy czy zdalny – powiedział prof. Przemysław Czarnek.

https://twitter.com/PremierRP/status/1399677590844100608

Minister edukacji i nauki był pytany, czy są pomysły, żeby szczepienia przeciw COVID-19 były obowiązkowe. Prof. Przemysław Czarnek odparł, że nie on o tym decyduje.

– Dopóki tak nie jest, na pewno nie będziemy żadnej segregacji w szkołach prowadzić. Nie ma żadnych pomysłów, żeby wpuszczać osoby zaszczepione, a nie wpuszczać niezaszczepione albo pozwalać chodzić do biblioteki zaszczepionym, a niezaszczepionym nie pozwalać. To są rzeczy, których na pewno nie będzie – zapewnił minister edukacji i nauki.

Europejska Agencja Leków zatwierdziła, że dzieciom od 12. do 15. roku życia będzie podawana szczepionka Pfizera.

 

TV Trwam News

drukuj