fot. PAP/Leszek Szymański

Nieodpowiedzialna postawa władz szkół i uczelni wobec protestów przeciwko życiu

W związku z ogólnopolskim protestem przeciwko życiu liczne uczelnie wprowadziły dla studentów godziny rektorskie i dziekańskie. Minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek mówi o skandalicznie nieodpowiedzialnej postawie władz uczelni, tym bardziej teraz, kiedy mamy do czynienia z pandemią koronawirusa.

W trwających od ponad tygodnia protestach przeciwko życiu coraz częściej biorą udział młodzi ludzie, wśród nich uczniowie i studenci. Cały czas rękę na pulsie trzyma Ministerstwo Edukacji i Nauki. [czytaj więcej]

– Mamy monitoring zachowań nauczycieli i dyrektorów szkół, którzy namawiają ewentualnie, czy namawialiby uczniów, swoich podopiecznych do brania udziału w strajkach bądź zachowywali się w sposób skandaliczny na tego rodzaju strajkach, wykrzykując wulgaryzmy niegodne nauczyciela – mówi minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek.

Szef resortu edukacji i nauki apeluje także do rektorów uczelni o to, aby rozważnie dysponowali swoimi kompetencjami.

– Jeśli używają ich w celu zachęcania studentów i nauczycieli akademickich do brania udziału w strajkach w czasie pandemii koronawirusa, co jest bardzo niebezpieczne dla samych uczestników tych strajków, to jest to zachowanie skrajnie nieodpowiedzialne. Natomiast w tym zakresie będę korzystał wyłącznie z palety zgodnych z prawem kompetencji ministra edukacji i nauki – wskazuje minister Przemysław Czarnek.

Przeciwko zapowiedziom ministra edukacji i nauki protestują członkowie Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, którzy wystosowali w tej sprawie specjalne oświadczenie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl