fot. pixabay.com

Przed pałacem rządowym w Mongolii nie ustają protesty z powodu malwersacji z węglem

W stolicy Mongolii Ułan Bator nie ustają rozpoczęte w niedzielę protesty w związku z kradzieżą węgla na ogromną skalę, której dopuścić się mieli rządzący. Aresztowano byłego szefa państwowej firmy zajmującej się wydobyciem i eksportem węgla, a śledztwem objętych jest 15 innych urzędników – poinformowała dziś Nowaja Gazieta.Jewropa.

O aresztowaniu byłego urzędnika poinformował minister sprawiedliwości i spraw wewnętrznych Mongolii Hiszgegyin Niambaatar. Powiedział, że w nocy ze środy na czwartek przeprowadzono przeszukania w domach podejrzanych i powołano grupę roboczą, która ma pomóc w śledztwie.

Jednak protesty w Mongolii nie ustały. Na placu przed pałacem rządowym zgromadziło się w czwartek około tysiąca osób. Na Suche Batora, centralny plac Ułan Bator przybyli spoza stolicy ludzie wierzchem na koniach. Stróże prawa poprosili ich o opuszczenie placu, lecz jeźdźcy nie posłuchali.

„Nie przyjechaliśmy na koniach by zakłócać porządek, ale po to, by pokazać, że na prowincji również popieramy ruch protestacyjny. Chcemy spotkać się z przedstawicielami władz i wyrazić swoją opinię” – powiedzieli jeźdźcy.

Protesty rozpoczęły się w niedzielę. Demonstranci domagają się „ujawnienia korupcji władz i wskazania złodziei, którzy ukradli węgiel o wartości 44 bilionów tugrików (12,9 mld dolarów)”. W poniedziałek protestujący próbowali wtargnąć do pałacu rządowego, ale szturm został odparty. Sześć osób, w tym czterech pracowników ochrony Pałacu, odniosło obrażenia – napisała Nowaja Gazieta.Jewropa.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl