fot. pixabay.com

Doradca premiera Węgier: Policja zatrzymała ponad dwa razy więcej nielegalnych imigrantów niż przed rokiem

Węgierska policja zatrzymała w tym roku 258 tys. osób przekraczających granicę, podczas gdy w ubiegłym roku w tym samym okresie ich liczba wynosiła 113 tys. osób – powiedział w czwartek Gyorgy Bakondi, główny doradca premiera Węgier Viktora Orbana.

Dodał również, że liczba zatrzymanych przemytników wzrosła o 1000 w porównaniu z poprzednim rokiem.

„Dane dzienne pokazują, że granica węgierska jest pod stałą presją” – powiedział Gyorgy Bakondi.

W środę policjanci pełniący służbę zatrzymali łącznie 193 osoby przekraczające granicę i uniemożliwili 579 osobom nielegalny wjazd na terytorium Węgier – poinformowała w czwartek węgierska policja.

Gyorgy Bakondi podkreślił wagę ochrony tzw. szlaku bałkańskiego, przez który migranci dostają się do Unii Europejskiej, oraz pomoc dla Serbii w radzeniu sobie z problemem. Kluczowe jest zatrzymywanie nielegalnych migrantów jak najdalej od granic Unii Europejskiej – dodał.

W ostatnich tygodniach przedstawiciele Węgier, Austrii i Serbii odbyli kilka spotkań poświęconych wspólnemu przeciwdziałaniu nielegalnej imigracji. Premier Orban zapowiedział długoterminową współpracę w tym zakresie, gdyż „problem migracji będzie z nami przez dłuższy czas”.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl