Pod koniec marca szczyt premierów V4 i Kongres Innowatorów

28 marca w Warszawie odbędzie się kolejny szczyt premierów Grupy Wyszehradzkiej – poinformował PAP minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szefernaker. Szefowie rządów V4 wezmą też udział w Kongresie Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej.

„Tematem rozmów premierów będą m.in. działania na rzecz innowacji. Grupa Wyszehradzka podejmowała i będzie podejmowała w przyszłości działania w tych sferach, w których Europa Środkowo-Wschodnia ma wspólne interesy” – powiedział Paweł Szefernaker.

Kongres Innowatorów zapowiedziała premier Beata Szydło we wrześniu podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jak mówiła, na kongres zaproszeni zostaną przedstawiciele z różnych części świata.

„Będziemy się koncentrować na naszym regionie. Ale mam nadzieję, że zaproszenie przyjmą przedstawiciele firm z rożnych części świata” – powiedziała. Jak dodała, kongres ma być płaszczyzną wymiany poglądów i okazją do „pochwalenia się sukcesami”.

„Chcemy się zmienić, chcemy żeby Polska była państwem przyjaznym dla przedsiębiorców” – podkreśliła szefowa rządu.

Premierzy Polski, Węgier, Czech i Słowacji wezmą udział w jednym z paneli Kongresu. Głównym organizatorem jest Polski Fundusz Rozwoju. Na kongres są zaproszeni m.in. przedstawiciele innowacyjnych firm z krajów V4, start-upy i organizacje pozarządowe.

Ruszyła rejestracja uczestników. Można jej dokonać na stronie: http://ceeinnovatorssummit.pl/.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl