fot. PAP/EPA

P. Szijjarto po rozmowie z szefem MSZ Grecji: Węgry nie przepuszczą żadnego migranta

Węgry bronią swych granic i nie przepuszczą ani jednego migranta – oświadczył w niedzielę szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto po rozmowie z ministrem spraw zagranicznych Grecji Nikosem Dendiasem.

Szijjarto napisał na swoim koncie na Facebooku, że Dendias poinformował go o sytuacji na granicy turecko-greckiej, gdzie zgromadziły się tysiące migrantów, a także o ataku na greckich pograniczników.

„Kto jak kto, ale my świetnie wiemy, jak to jest, gdy granica kraju zostanie zaatakowana w zorganizowany sposób, gdy nasi policjanci są obrzucani i gdy jednocześnie międzynarodowe media liberalne rozprzestrzeniają fake newsy” – oznajmił Peter Szijjarto.

„My ochroniliśmy i ochronimy naszą granicę, nie wpuścimy ani jednego migranta. Zapewniłem o tym także swego greckiego kolegę” – dodał.

Według ONZ na granicy turecko-greckiej było już w niedzielę ponad 10 tys. migrantów. Grecka policja użyła tego dnia gazu łzawiącego wobec kilkuset z nich, gdy próbowali sforsować granicę grecko-turecką na przejściu w Kastanie i rzucali w funkcjonariuszy kamieniami.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl