fot. twitter.com

wPolityce.pl: Premierzy na szczycie 1 maja w Warszawie z okazji przystąpienia Polski do UE

Premierzy Węgier, Czech, Słowacji, Rumunii i innych państw środkowoeuropejskich pojawią się na szczycie z okazji obchodów 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, który odbędzie się 1 maja w Warszawie – napisał portal wPolityce.pl.

1 maja w Warszawie ma się odbyć – z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego – szczyt „Together for Europe – High Level Summit”; to element obchodów 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Według portalu, na szczycie „w Warszawie na pewno pojawią się premierzy Czech, Węgier, Słowacji, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii i Malty”. Jak pisze portal wPolityce.pl, oczekiwana jest także obecność ministrów spraw zagranicznych Łotwy i Słowenii oraz przewodniczącego cypryjskiego parlamentu. „Prawdopodobnie” ma także pojawić się na nim premier Estonii.

Podczas rozszerzenia 1 maja 2004 do Unii Europejskiej dołączyło dziesięć państw: Cypr, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Malta, Polska, Słowacja, Słowenia i Węgry. W roku 2007 roku do wspólnoty dołączyły Rumunia i Bułgaria, a w 2013 roku – Chorwacja.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl