fot. krosno.kapucyni.pl

„Ze św. o. Pio czyścimy czyściec” – modlitewna inicjatywa za dusze czyśćcowe

Bracia kapucyni zachęcają do włączenia się w akcję „Ze św. o. Pio czyścimy czyściec”. To trzecia edycja inicjatywy, która polega na podjęciu codziennej modlitwy różańcowej za dusze cierpiące w czyśćcu.

Trwamy w oktawie Wszystkich Świętych. To wyjątkowy czas, kiedy możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Dzięki temu dusze w czyśćcu mogą osiągnąć dar Nieba. Pomóc w tym ma m.in. akcja modlitewna „Ze św. o. Pio czyścimy czyściec”.

Dlaczego akurat ten stygmatyk? Brat Roman Rusek, krajowy koordynator grup modlitwy o. Pio, zauważa, że święty miał kontakt z duszami czyśćcowymi.

– To był mistyk, który miał ogląd rzeczy Bożych więcej niż zwykli śmiertelnicy i dlatego pomyśleliśmy, że o. Pio pomaga ludziom także po śmierci osiągnąć Niebo, przybliżyć się do Boga, do wielkiej miłości, którą jest Bóg. Dlatego pomyśleliśmy, że zmarłych, którzy odchodzą (szczególnie w minionym roku), będziemy polecać o. Pio, żeby pomagał im wyjść z czyśćca. Wiemy, że jest to stan przejściowy, który nazywamy czyśćcem i zmarli oczekują od nas wielkiej modlitwy i pokuty. Stąd ta modlitwa stała się motywem do działania z naszej strony – podkreśla br. Roman Rusek.

Akcja „Ze św. o. Pio czyścimy czyściec” potrwa do 8 listopada. Bracia kapucyni odmawiają różaniec o godz. 19.00. Wierni mogą łączyć się w modlitwie za pośrednictwem internetu. Inicjatywa pokrywa się z trwającym również „Różańcem do granic nieba”. [czytaj więcej]

Więcej informacji o akcji modlitewnej braci kapucynów można znaleźć na stronie kapucyni.pl.

Przypominamy, że w tym roku odpust zupełny za zmarłych można uzyskać przez cały listopad.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl