fot. Tomasz Strąg

Modlitwa o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w toruńskim sanktuarium

W sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu rusza inicjatywa modlitewna o nowe, gorliwe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Każdego dnia w południe sprawowana będzie Msza św. w tej intencji. Na zakończenie Eucharystii wierni odmówią modlitwę o nowe powołania, którą ułożył św. Jan Paweł II.

Inicjatywa modlitewna w toruńskim sanktuarium to odpowiedź na obecny kryzys powołań. Jak zaznaczył o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz świątyni, jedną z przyczyn tego zjawiska są problemy w rodzinie.

Widzimy dzisiaj ogromny kryzys rodziny, a kapłani, siostry zakonne wywodzą się z rodzin. Jeśli rodzina jest słaba, to brak powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Nie ma piękniejszej modlitwy niż udział w Eucharystii, ofiarowanie Komunii św. w ważnej intencji, dlatego dajemy taką możliwość wiernym, by pamiętali, że codziennie w naszym Sanktuarium o godz. 12.00 jest Msza św. o powołania. To bardzo ważna sprawa, bo jeśli nie będzie kapłanów, to nie ma sakramentów św., a więc nie ma: spowiedzi, Eucharystii, nie ma sakramentu namaszczenia chorych, itd. – wskazał kustosz Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

O. Andrzej Laskosz CSsR poinformował również, że w sanktuarium przygotowywana jest specjalna księga z nazwiskami wiernych, którzy podejmą się codziennej modlitwy o nowe powołania. Księga zostanie uroczyście wniesiona do świątyni w 30. rocznicę powstania Radia Maryja.

RIRM

drukuj