fot. flickr.com

Apel o modlitwę za młodych i prześladowanych chrześcijan

Centrum Myśli Jana Pawła II i CitizenGO apeluje o równe prawo do wolności religijnej i modlitwę za młodych prześladowanych chrześcijan przy okazji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży.

W swoim wezwaniu organizacje podkreślają, że przy okazji radosnego obchodzenia ŚDM nie można zapomnieć o tych, którzy nie mogą w nim uczestniczyć.

W apelu Centrum Myśli Jana Pawła II i CitizenGO przypominają, że na całym świecie ok. 100 mln chrześcijan jest prześladowanych za wiarę. W swoim apelu organizacje zwróciły uwagę na prawną ochronę, jakiej państwa powinny udzielać prześladowanym chrześcijanom.

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, dyrektor CitizenGO w Polsce, podkreśla, że należy podejmować modlitwę i zachęcać do modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan, zwłaszcza ludzi młodych.

Myślimy o młodzieży z Syrii, Iraku, Nigerii, Pakistanu i wielu innych krajów świata, w których dziś jest bardzo trudno wyznawać wiarę w Jezusa Chrystusa. Prosimy nie tylko możnych tego świata, rządzących państwami, aby podjęli więcej działań, które przyczynią się do poprawy sytuacji młodzieży żyjącej na tych wymienionych terenach, ale prosimy też papieża Franciszka, aby również dołączył do naszego apelu, który kierujemy do rządzących państwami. Mamy wielką nadzieję, że ta akcja będzie początkiem wielkiej modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan, bo oni bardzo potrzebują naszego wsparcia, ale że będzie też punktem zwrotnym, który sprawi, że rządzący państwami bardziej zainteresują się losem tych młodych ludzi – mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach od 26 do 31 lipca w Krakowie i Brzegach koło Wieliczki.

Od 27 lipca będzie w nich uczestniczył papież Franciszek, który odwiedzi także Oświęcim oraz jasnogórskie Sanktuarium w Częstochowie.

 

RIRM

drukuj