Rekolekcje „Ogień dla nas i całego świata” po ŚDM w Łagiewnikach

W sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbyło się w sobotę pierwsze rekolekcyjne spotkanie z serii „Ogień dla nas i całego świata”. Młodzi ludzie spotkali się z księdzem biskupem diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Edwardem Dajczakiem. Spotkanie jest kontynuacją rekolekcji Światowych Dni Młodzieży.

Pomysł kontynuacji rekolekcji, które odbywały się w tym samym miejscu przed Światowymi Dniami Młodzieży, realizuje ksiądz biskup Grzegorz Ryś.

„To, co zapoczątkował papież Franciszek w lipcu, trwa dalej. Ogień jest w nas rozpalony, ale trzeba go podsycać tak dalece, żeby w końcu wyszedł z nas na zewnątrz” – mówił o rekolekcjach ks. bp Grzegorz Ryś.

Po ŚDM archidiecezja krakowska przygotowała już spotkanie w Tauron Arenie Kraków „Are you ready? Yes!” i koncert „Bóg liczy na Ciebie”. Rekolekcje „Ogień dla nas i całego świata” to trzecia propozycja dla młodych po ŚDM.

Kolejne rekolekcje odbędą się: 10 grudnia, 21 stycznia, 11 lutego, 11 marca, 8 kwietnia, 13 maja. W grudniu głosić je będzie ksiądz biskup Grzegorz Ryś, w lutym ksiądz kardynał Luis Antonio Tagle. Tak jak przed ŚDM, organizatorzy chcą, by rekolekcjoniści pochodzili z różnych stron świata, oraz żeby byli to zarówno duchowni, jak i osoby świeckie.

Podczas każdego spotkania zebranym towarzyszyć będzie nowa wspólnota. Podczas pierwszych rekolekcji młodzi mieli okazję poznać wspólnotę Nowe Jeruzalem.

PAP/RIRM

drukuj