Sejm: posiedzenie ws. trudnej sytuacji chrześcijan na świecie

Posłowie omówią dziś kwestie trudnej sytuacji chrześcijan na świecie. W Sejmie właśnie trwa posiedzenie połączonych komisji sejmowych: Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Spraw Zagranicznych. Członkowie komisji rozpatrzą wniosek ws. uchwały potępiającej masowe mordy mniejszości religijnych przez tzw. Państwo Islamskie.

Nie możemy być obojętni na cierpienia naszych współbraci w wierze – podkreślił poseł Stanisław Piotrowicz, przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Jak dodał, trzeba poruszyć sumienia tych, którzy mogą wpłynąć na poprawę dramatycznej sytuacji prześladowanych chrześcijan.

Codziennie ginie kilkudziesięciu, a może nawet kilkuset chrześcijan, a tzw. cywilizowany świat milczy, zajmując się często drugorzędnymi problemami. Z tego względu nie możemy być obojętni na cierpienia naszych współbraci w wierze. Dlatego też inicjatywa, ażeby poruszyć sumienia ludzi, którzy mogą mieć wpływ na zmianę tej sytuacji na świecie. Trzeba się ująć w obronie tych, którzy są mordowani tylko z tego względu, że przyznają się do Chrystusa – wskazał poseł Piotrowicz.

W ostatnią niedzielę w Polsce obchodzony był 8. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji do wiernych Kościoła w Polsce księżą biskupi skierowali specjalny list.

Episkopat apeluje w nim o pomoc potrzebującym wyznawcom Chrystusa. Miejscami, w których chrześcijanie doświadczają dziś najkrwawszych prześladowań, jest m.in. Syria i Irak. 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl