Konferencja „Rodzina siłą Polski” w Sejmie

W Sali kolumnowej Sejmu odbędzie się dziś konferencja „Rodzina siłą Polski”. Przygotowały ją: Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

Spotkanie zostało zorganizowane z okazji dziesiątej rocznicy wprowadzenia do Kaplicy Sejmowej relikwii św. Joanny Beretty Molli oraz ustanowienia przez Sejm RP w 2002 r. Dnia Świętości Życia.

W trakcie obrad zaplanowano wystąpienia kilku ministrów rządu premier Beaty Szydło – zwraca uwagę senator Antoni Szymański.

 – Będzie okazja spotkania kilku ministrów, którzy będą prezentowali swoje zamierzenia, plany, ale też realizacje już dokonane, dotyczące właśnie rodziny, począwszy od pani minister Rafalskiej, czyli Minister Rodziny, ale również będzie pani Minister Edukacji, bo edukacja w tej sferze jest ogromnie ważna. Mamy też gości specjalnych. Gościem specjalnym jest córka pani Beretty Molli. Historia jest znana, bardzo popularna w Polsce, dlatego spodziewamy się, że z wielu wspólnot parafialnych przyjadą nie jedna, ale więcej osób – powiedział senator Antoni Szymański.

Konferencja rozpocznie się o 13.00. Z kolei o 12.20 zaplanowano konferencję poprzedzającą to spotkanie, przygotowaną przez Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie.

RIRM

drukuj