Policja: w Krakowie spokojnie; jedynie drobne incydenty

W dniu rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 w mieście panuje spokój, odnotowano jedynie drobne incydenty. Spokojnie jest również w całej Polsce – poinformował we wtorek PAP rzecznik prasowy Centrum Medialnego Administracji Rządowej na czas ŚDM podinsp. Mariusz Ciarka.

„Nie tylko w Krakowie, ale w całym województwie odnotowano mniej zdarzeń kryminalnych niż zazwyczaj. Podobnie jest w całym kraju. Jest spokojniej niż zwykle” – powiedział PAP.

Jak poinformował PAP rzecznik małopolskiej policji kom. Grzegorz Gubała, w ciągu ostatniej doby w Krakowie odnotowano jedynie drobne zdarzenia.

W poniedziałek wieczorem na ul. Opolskiej doszło do niegroźnej kolizji dwóch autokarów z pielgrzymami z Włoch i Francji. Trójka pielgrzymów z Francji i jeden z Włoch trafiło do szpitala. Obrażenia okazały się jednak lekkie i pielgrzymi po otrzymaniu pomocy wrócili do grup. Przyczyną kolizji było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez polskiego kierowcę samochodu osobowego.

Policja apeluje także do pielgrzymów o uwagę i dokonywanie wymiany walut wyłącznie w bankach lub kantorach, ponieważ otrzymała sygnał o oszustwie tego typu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl