Kraków: Zaprezentowano plecak pielgrzyma na ŚDM

Wielofunkcyjna chusta, kurtka przeciwdeszczowa oraz bransoletka modlitewna z napisem „Jezu, ufam Tobie” to część wyposażenia plecaka, jaki otrzymają uczestnicy lipcowych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Plecaki dla uczestników zostały zaprezentowane w Krakowie przez Komitet Organizacyjny ŚDM.

Ponadto na ważącym około kilograma wyposażeniu pielgrzyma znajdują się ręcznik oraz wydrukowany w dziewięciu językach modlitewnik i przewodnik pielgrzyma.

Anna Chmura z Komitetu Organizacyjnego ŚDM zwraca uwagę, że plecaki wyprodukowane zostały w trzech kolorach.

– Są trzy kolory, ponieważ chcielibyśmy, żeby było kolorowo, wesoło. Nawiązują one oczywiście do kolorów loga Światowych Dni Młodzieży i kolorów miłosierdzia. Mamy więc trzy wersje kolorystyczne: niebieską, czerwoną i żółtą. Gdy dostaje się niebieski plecak, to ma się niebieską pelerynę, niebieską bransoletkę. Gdy się ma żółty, wszystko jest analogiczne – żółte jest całe wyposażenie – mówi Anna Chmura.

Przygotowano ok. 625 tys. sztuk plecaków z wyposażeniem. Ponad 20 tys. trafi do wolontariuszy ŚDM.

Obecnie ponad pół miliona osób zarejestrowało się jako zainteresowane udziałem w krakowskich uroczystościach, a blisko 300 tys. z nich wybrało konkretne pakiety pielgrzyma.

ŚDM w Krakowie odbędą się w dniach 26-31 lipca w Krakowie i Brzegach k. Wieliczki. Od 27 lipca będzie w nich uczestniczyć Ojciec Święty Franciszek.

 


RIRM

drukuj