Syria: wezwanie do modlitwy i postu

Grzegorz III Laham zaapelował do wiernych, aby podjęli modlitwę i post przeciwko fali terroryzmu, która dotyka kolejne kraje. Patriarcha melchicki wezwał wszystkie Kościoły Wschodu, by w sposób szczególny zjednoczyły się we wspólnej modlitwie przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Hierarcha odniósł się nie tylko do trzech ataków terrorystycznych w Niemczech i do brutalnego morderstwa księdza katolickiego we Francji, ale także do zamachów w Syrii i Libanie.

– Przeżywamy te tragedie z głębokim cierpieniem zwłaszcza z powodu syryjskich uchodźców, ponieważ widzimy reakcje pełne nienawiści i rasizmu wobec nich. O podobnej sytuacji dowiedziałem się również podczas mojej wizyty w niemieckim obozie dla uchodźców – powiedział Grzegorz III Laham.

Zwierzchnik katolików obrządku melchickiego złożył kondolencje rodzinom ofiar terroryzmu we Francji i w Niemczech oraz zapewnił o modlitwie za rannych i zabitych.

RadioWatykańskie/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl