fot. PAP/Radek Pietruszka

Modlitwa przed kancelarią premiera

Przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyła się dziś modlitwa w intencji pokoju na świecie i naszej ojczyzny. Wydarzenie prowadził o. Jerzy Garda, misjonarz.

20 lutego 2015 roku do Warszawy przyjechali rolnicy z całego kraju domagając się interwencji rządu na rynku mleka i wieprzowiny. Jednak ich najważniejszym celem była ochrona polskiej ziemi i lasów przed wyprzedażą. Przed kancelarią premier Ewy Kopacz powstało zielone miasteczko – przypomina Andrzej Śniegula z „Solidarności” Rolników Indywidualnych.

– Tutaj przez 129 dni w 2015 roku broniliśmy ostatniego bastionu polskości, którym jest polska ziemia rolna i leśna. Ze śp. prof. Janem Szyszko – wskazuje Andrzej Śniegula.

Uczestnikom protestu cały czas towarzyszyła modlitwa i podtrzymywała ich na duchu. Również dziś, w miejscu gdzie stało zielone miasteczko, odbyła się modlitwa w intencji pokoju i Polski. Prowadził ją o. Jerzy Garda, misjonarz. To ten kapłan zainicjował także modlitwy o miejsce TV Trwam na multipleksie.

– Jesteśmy tylko nieużytecznymi sługami. My tylko prosimy, a resztę wkładamy w ręce Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – mówi duchowny.

Uczestnicy wydarzenia zachęcali, aby wszyscy Polacy włączyli się w modlitwę o pokój.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl