fot. https://twitter.com/CentrumZycia

[TYLKO U NAS] P. Ozdoba o Procesji Różańcowej za Polskę: Dziś o naszą Ojczyznę musimy walczyć modlitwą i uzbroić się w duchowe zbroje

Musimy uzbroić się w duchowe zbroje i walczyć o Polskę właśnie w duchowy sposób – modląc się za naszą Ojczyznę, o ustanie ataku militarnego za wschodnią granicą, ale także o ustanie ataku politycznego ze strony brukselskich elit, liberałów i lewaków – mówił Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja. Dlatego – jak dodał – idąc ulicami Warszawy w Procesji Różańcowej za Polskę – chcemy dać świadectwo, a także wynagradzać i pokutować za grzechy popełnione przeciwko życiu.

W najbliższą niedzielę 15 maja 2022 r. ulicami Warszawy przejdzie Procesja Różańcowa za Polskę.

– Punktualnie o godzinie 14.00 w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli rozpocznie się Msza św., a następnie o godz. 15.00 wyruszymy w Procesji Różańcowej za Polskę, podczas której będziemy wynagradzać i pokutować za grzechy popełnione przeciwko życiu, za grzechy aborcji, a także za grzech jej promocji, bo niestety w dzisiejszym świecie jest ona na każdym kroku. Dotyka nie tylko młodzież i nastolatków, ale mam wrażenie, że dociera również już do dzieci. Chcemy przeciwko temu zaprotestować – poinformował Paweł Ozdoba.

Dodał, że podczas procesji modlitwa popłynie także za Polskę.

– Idąc ulicami centrum Warszawy chcemy dać świadectwo, a trasa jest wyjątkowa. Spotykamy się przy Sanktuarium św. Andrzeja Boboli i wyruszamy głównymi arteriami Warszawy, m.in. będziemy maszerowali ul. Chałubińskiego, a także Al. Jerozolimskimi aż wejdziemy na Trakt Królewski, Nowy Świat i tam Krakowskim Przedmieściem do Placu Zamkowego, gdzie ok. godz. 17.00 spotkamy się na uroczystym błogosławieństwie wszystkich uczestników tego wydarzenia. Kto nie będzie na Mszy św. o godz. 14.00, będzie mógł skorzystać z tej okazji także w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Starym Mieście – wskazał.

Procesja Różańcowa za Polskę to wydarzenie bezprecedensowe, ale także intencja – jak akcentował gość Radia Maryja – jest szczególna.

– Przez ostatnie dwa lata mieliśmy popularne słowo „pandemia”. Oczywiście to był bardzo trudny czas, ale myślę, że przede wszystkim nasz współczesny świat ma do czynienia z pandemią aborcji. To jest wielkie niebezpieczeństwo, które czyha również na Polaków – zaznaczył prezes Centrum Życia i Rodziny.

Choć prawo w Polsce – jak podkreślił Paweł Ozdoba – „jest całkiem nieźle skonstruowane” i broni życia, to tzw. aborcyjności dobrze sobie radzą z jego obchodzeniem.

– Zaczęli proponować i promować aborcję farmakologiczną, a zatem przyjęcie odpowiednich preparatów, które są niebezpieczne dla kobiety, dla matki, ale także oczywiście śmiertelnie niebezpieczne dla dziecka poczętego (…). Aborcja farmakologiczna jest coraz popularniejsza i bardzo trudno ją wykryć, ograniczyć, dlatego rzeczywiście mamy do czynienia z pandemią aborcji – podkreślił.

Ks. bp Jan Sobiło, biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej na antenie Radia Maryja mówił, że wiele dzieci ginie w czasie działań wojennych na Ukrainie, ale zaznaczył, że więcej ginie ich w tzw. gabinetach aborcyjnych [więcej].

– Jesteśmy świadomi, że aborcja na Ukrainie jest legalna, jest popularna i niestety często jest dokonywana. Mamy też do czynienia na Ukrainie z bardzo niebezpiecznym zjawiskiem, jakim jest surogacja. Niestety często – według informacji z zagranicznych portali, mediów – ludzie z zagranicy „zamawiają” sobie dzieci na Ukrainie (…). Brzmi to bardzo boleśnie i jest to niestety legalna procedura – mówił prezes Centrum Życia i Rodziny.

Wskazał również na nieustające ataki środowisk lewicowo-liberalnych na Polskę i zaznaczył, że dlatego tak ważna jest modlitwa w jej obronie.

– Musimy się uzbroić  w duchowe zbroje i walczyć o Polskę właśnie w taki duchowy sposób – modląc się za naszą Ojczyznę, o ustanie ataku militarnego za naszą wschodnią granicą, ale także o ustanie ataku politycznego ze strony brukselskich elit, liberałów i lewaków – podkreślił.

Całą rozmowę z Pawłem Ozdobą można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl