fot. PAP/Tomasz Gzell

Sz. Hołownia: We wrześniu przedstawimy kompletny plan dla Polski, z którym pójdziemy do wyborów

We wrześniu przedstawimy kompletny plan dla Polski, z którym pójdziemy do wyborów – zapowiedział lider Polski 2050 Szymon Hołownia na zlocie ruchu w Warszawie, który rozpoczyna letnią kampanię „Poznajmy się”, w ramach której politycy ugrupowania mają dotrzeć do wszystkich powiatów w Polsce.

Szymon Hołownia podczas zlotu w Warszawie zapowiedział, że on i przedstawiciele jego ugrupowania, parlamentarzyści oraz eksperci, w ciągu najbliższych kilkunastu tygodni odwiedzą 380 powiatów.

„Będziemy wszędzie, gdzie wy jesteście, żeby was poznać i żeby was usłyszeć, żebyście powiedzieli nam, jakiej wy Polski dzisiaj chcecie” – mówił.

Zaplanowana na miesiące letnie kampania pod hasłem „Poznajmy się” ma objąć swoim zasięgiem wszystkie polskie powiaty. W jej trakcie ma zostać wypracowany program, z którym Polska 2050 Szymona Hołowni pójdzie do następnych wyborów. Program ten ma zostać zaprezentowany na kolejnym ogólnopolskim zlocie, który odbędzie się na początku września.

„Wierzę, że to będzie wspaniała podróż. Podsumujemy ją 3 i 4 września na zlocie ogólnokrajowym naszego ruchu, na którym przedstawimy wam kompletny plan dla Polski – ten z którym pójdziemy do wyborów, ten, który dotknie każdej sfery naszego życia, i który będzie aktualny nie tylko w tym wymiarze centralnym czy ogólnopolskim, ale dzięki tej naszej podróży i dzięki tym naszym ekspertom, którzy pracują dzisiaj w regionach, pozwoli wypracować program dla każdego z regionów – taki, który rzeczywiście sprawi, że te regiony dzisiaj będą rosły, a nie kurczyły się spętane jakąś ideologiczną, centralną, ogólnopolską wojną” – zapowiedział lider Polski 2050.

Szymon Hołownia poinformował, że w trasie z politykami Polski 2050 będzie podróżowała skrzynka, gdzie będzie można wrzucać postulaty do ugrupowania, a ci, którzy nie będą mogli być osobiście na spotkaniach – będą mogli skorzystać ze strony internetowej, która zostanie uruchomiona 25 czerwca, a gdzie będzie można napisać, co jest najważniejsze do zrobienia w danym regionie.

Symboliczne pierwsze dwa postulaty do skrzynki wrzuciły posłanki Polski 2050 – Paulina Hennig-Kloska oraz Hanna Gill-Piątek. Pierwszy z nich dotyczył ochrony wysychających wód na Pojezierzu Gnieźnieńskim, a drugi przeciwdziałania budowie przemysłowych kurników w podlaskich Kruszynianach.

W swoim wystąpieniu lider Polski 2050 podkreślił, że „dzisiaj trzeba zmienić nie partię, tylko mentalność myślenia o polityce”.

„Potrzebna nam jest siła, która pomoże nam przekonać tych wszystkich Polaków, których polityczna wyobraźnia jest dzisiaj zamrożona. Nawet jeżeli PiS zdobywa 35 proc. w sondażach, to dalej przy frekwencji 50-60 proc. znaczy, że ponad 80 proc. Polaków PiS-u nie popiera. Musimy przestać dawać się zaczarowywać propagandzie” – apelował.

„Zaczynamy dzisiaj trasę po Polsce. Będę jeździł ja, będą jeździli wszyscy nasi parlamentarzyści, będziecie spotykać naszych ekspertów i działaczy stowarzyszenia, będziemy wszędzie tam, gdzie wy jesteście, żeby was poznać i was usłyszeć. Żebyście powiedzieli nam, jakiej wy Polski dzisiaj chcecie. Żebyście nie byli skazani na telewizor, który do was gada” – zapowiedział Hołownia.

Zlot Ruchu Polska 2050 w Warszawie zaczął się w piątek i zaplanowany jest na trzy dni. Ma to być pierwsze tego typu szerokie spotkanie osób związanych ze środowiskiem – polityków, aktywistów, ekspertów i samorządowców, reprezentujących wszystkie województwa. Jak podkreślali organizatorzy, to pierwsza okazja, by osoby związane ze środowiskiem Polski 2050 Szymona Hołowni mogły spotkać się osobiście w dużej liczbie.

Ze względu na wciąż obowiązujące obostrzenia pandemiczne zasadnicza część spotkań i debat na zlocie ma jednak przyjąć formę zamkniętą. Poza politykami udział w zlocie biorą również związani ze środowiskiem aktywiści i wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050 oraz eksperci Instytutu Strategie 2050, organizacji społecznych powiązanych z partią Polska 2050 Szymona Hołowni.

PAP

drukuj