Wybory samorządowe już za niespełna trzy miesiące

Już za niespełna trzy miesiące odbędą się wybory samorządowe. Oddając głos zdecydujemy kto i jakie wartości będzie reprezentował, walcząc o nasze lokalne interesy. W tym kontekście warto podsumować dotychczasowe działania koalicji rządzącej.

Szpital w Wołominie miał kierować się bezwzględną ochroną życia ludzkiego. Ten zapis w statucie, który wprowadzili powiatowi radni, podważył wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski członek Platformy Obywatelskiej.

– Zdałem sobie sprawę, że w naszym szpitalu miały być przeprowadzone aborcje. Myślę, że każdy samorządowiec powinien zdać sobie z tego sprawę. Nie możemy patrzeć jak Piłat i powiedzieć: ja umywam ręce, takie jest prawo. Trzeba się wziąć do roboty i zrobić to, co trzeba – mówi Piotr Uściński, starosta wołomiński.

Co więcej, kilka tygodni temu prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz z PO odwołała prof. Bogdan Chazana z funkcji dyrektora Szpitala Świętej Rodziny. Powodem była odmowa zabicia poczętego dziecka i nie wskazanie lekarza, który by to zrobił.

Warto też zauważyć, że przed listopadowymi wyborami czeka nas wysyp nowych inwestycji m.in. II linii warszawskiego metra. Nowa inwestycja jest najlepszą formą promocji- mówi Paweł Lewandowski politolog. Poza tym, to kampania za publiczne pieniądze – dodaje ekspert.

– Kiedy było referendum o odwołanie Hanny Gronkiewicz- Walc, ulica, która przez dwadzieścia pięć lat nie mogła być odnowiona, czyli Modlińska została natychmiast wyremontowana. Zajęło to im trzy dni. To jest jak za komuny. Władza przed wyborami musi pokazać, że coś robi – przykład przytacza Paweł Lewandowski.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada, a ich druga tura – tam, gdzie będzie to konieczne w przypadku wyborów prezydentów miast, burmistrzów i wójtów – 30 listopada.

RIRM

drukuj