fot. PAP

Marsz w obronie uczciwych wyborów w Koszalinie

Ulicami Koszalina przeszedł dziś „Marsz w Obronie Demokracji i Uczciwych Wyborów”. To kontynuacja marszu, który odbył się w stolicy 13 grudnia. Jego organizatorem jest Prawo i Sprawiedliwość.

Marsz wyruszył sprzed Katedry Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Koszalinie. Zgromadzeni przeszli ulicą Zwycięstwa przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Takie marsze będą organizowane w całej Polsce, by przypomnieć, że to naród ma kształtować tych, którzy rządzą – powiedział poseł Czesław Hoc z ziemi koszalińskiej.

– Nie chcemy pozwolić, by demokracja w Polsce w ciszy odchodziła na wschód. Chcemy upomnieć się o uczciwe i transparentne wybory, o niewypaczanie i niefałszowanie ich. Jednocześnie będziemy też protestować przeciwko wyprzedaży polskiej ziemi i zamachowi na polskie lasy państwowe, jak również przeciwko zamiarowi powstania pierwszej elektrowni jądrowej w Gąskach, koło Mielna – oznajmił poseł Czesław Hoc.

W niedzielę „Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów” odbędzie się w Sosnowcu. Rozpocznie się o godz. 14.45 przed Domem Katolickim. Marsz zakończy Msza św. w intencji ojczyzny w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa.

RIRM

drukuj