fot. PAP/EPA

Wybory w Izraelu

W Izraelu trwają wybory parlamentarne. O godz. 7.00 czasu lokalnego zostały otwarte lokale wyborcze. W ciągu dwóch lat to czwarte tego typu głosowanie.

To już kolejne wybory parlamentarne w tak krótkim czasie. Poprzednie trzy głosowania kończyły się politycznymi impasami. W kwietniu ubiegłego roku miało je przełamać porozumienie dwóch głównych rywalizujących sił: Biało-Niebieskich oraz Likudu Benjamina Netanjahu. Koalicja przetrwała jednak tylko do grudnia.

– Wzywam wszystkich w Izraelu, idźcie i zagłosujcie, tym razem musimy uzyskać decydujący wynik. Nie może być piątych wyborów. Musimy zakończyć wszystko dzisiaj i uzyskać decydujący wynik. Mam wielką nadzieję, że opinia publiczna będzie wystarczająco sprytna i da nam szansę dalszej pracy na rzecz państwa Izrael, państwa żydowskiego – powiedział Arje Deri, minister spraw wewnętrznych Izraela.

Dużą nadzieję na większość w parlamencie ma Benjamin Netanjahu, który stanowisko premiera piastuje od 12 lat. Liczy, że szalę na  korzyść jego obozu przeważy kampania szczepień i seria porozumień z krajami arabskimi. Przeważy pomimo toczącego się przeciw niemu procesowi w sprawie korupcji, defraudacji i nadużycia zaufania. Przedwyborcze sondaże wskazują, że o wyniku po raz kolejny może zadecydować minimalna różnica głosów. Tym bardziej że blisko 15 proc. ankietowanych nie wie, na kogo i czy w ogóle zagłosować.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl