P. Jaki: Jeśli wygramy wybory, Warszawa będzie miała nowe mosty

Jeżeli wygramy te wybory, to Warszawa będzie miała nowe przeprawy mostowe – zapowiedział Patryk Jaki podczas kolejnej konferencji prasowej w ramach prezentacji swojego programu wyborczego przed startem wyborów na prezydenta Warszawy.

Patryk Jaki złożył swoje trzecie zobowiązanie przed wyborami na urząd prezydenta Warszawy. Podczas konferencji prasowej zapowiedział, że jeśli wygra wybory, zajmie się budową nowych mostów.

– Chciałbym przedstawić swoje kolejne zobowiązanie, które będzie faktycznym wyborem pomiędzy tym jak miasto przyszłości ma się rozwijać, szczególnie jeśli chodzi o komunikację. Chciałbym nawiązać do słów Rafała Trzaskowskiego – o tym, że Warszawa nie potrzebuje nowych mostów, a co najwyżej kładki pieszo-rowerowej. Mamy inną wizję rozwoju Warszawy. Jeżeli wygramy te wybory, to Warszawa będzie miała nowe przeprawy mostowe. Jesteśmy przekonani, że Warszawa potrzebuje co najmniej jednej przeprawy na północy i dwie na południu – podkreślił.

– Prawdopodobnie trzeba będzie zrezygnować z Mostu Krasickiego, ponieważ on generuje niepotrzebne konflikty. Będziemy analizowali i szukali nowej lokalizacji w konsultacji z mieszkańcami. Natomiast, jeśli chodzi o mosty na południu, jestem przekonany, że miasto na przełomie roku powinno rozpocząć budowę mostu na zaporze i dokończyć budowę mostu południowego – dodał Patryk Jaki.

Wskazał, że ważnym jest, by mieszkańcy stolicy nie tracili cennego czasu w korkach.

– Jest to ważne dlatego, żeby odciążyć ruch w tej części Warszawy. Jestem przekonany, że jeżeli te mosty powstaną, to każda z dotychczasowych przepraw stanie się drożniejsza. Mieszkańcy nie będą tracili tyle czasu w korkach – zaznaczył kandydat na prezydenta Warszawy.

RIRM

drukuj