Testy się powiodły, ale głosy będą liczone ręcznie

Krajowe Biuro Wyborcze poinformowało, że testy systemu informatycznego zakończyły się powodzeniem. Jednak głosy będą liczone ręcznie. Podczas testu nie stwierdzono błędów, które uniemożliwiałyby pracę programu.

Poseł Adam Abramowicz z PiS podkreśla, że Sejm powinien wrócić do ustawy, którą proponowało PiS. Posłowie chcieli wprowadzenia m.in. przeźroczystych urn, transmisji internetowych z lokali wyborczych oraz obowiązku uczestnictwa wszystkich członków komisji w liczeniu głosów.

– Zamieszanie wokół PKW i systemu liczenia głosów już na tyle nadszarpnęło wiarę Polaków w to, że wybory są przeprowadzane uczciwie, że tak czy inaczej, najważniejszą funkcję będą teraz pełnili mężowie zaufania, członkowie komisji wyborczych oraz sztaby. Wybory trzeba przypilnować, a następnie Sejm powinien przyjąć ustawę, która zmieni zasady liczenia głosów. Trzeba naciskać na to, żeby przyjąć zmiany w ordynacji wyborczej, które dają Polakom poczucie, że wybory są przeprowadzane uczciwie – powiedział poseł Adam Abramowicz.

Przypomnijmy, z powodu złego działania systemu informatycznego, podczas wyborów samorządowych ogłoszenie wyników było opóźnione o kilka dni. W konsekwencji członkowie PKW podali się do dymisji.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl