fot. flickr.com

Warszawski ratusz opóźnia wypłaty w ramach Tarczy Antykryzysowej

93 tysiące warszawskich przedsiębiorców wciąż czeka na wypłatę pożyczek z Tarczy Antykryzysowej. Prezydent Rafał Trzaskowski nie ma sobie nic do zarzucenia w tej sprawie i nie ma zamiaru przerywać swojej politycznej promocji przed wyborami prezydenckimi.

W cały kraju wypłata pożyczki w wysokości 5 tys. zł. idzie sprawnie.

– Na mikropożyczki zostało złożonych już ponad 1,5 mln wniosków. Milion wniosków na dzień dzisiejszy został zrealizowany pozytywnie na kwotę 5 miliardów złotych. To 65 proc. wykonania zadania – poinformowała minister rodziny Marlena Maląg.

W Warszawie obsłużono tylko 17 procent wniosków. Na wypłatę środków czeka aż 93 tysiące przedsiębiorców. Prezydent Trzaskowski odpowiedzialność zrzuca na rząd.

– Radzimy sobie z tym. Pracujemy dzień i noc również w soboty, natomiast to, że rząd próbuje na nas zrzucić odpowiedzialność, to jest coś niesłychanego – mówił Rafał Trzaskowski.

Resort rodziny przekonuje, że wniosek o udzielenie pożyczki jest prosty, a procedura została maksymalnie uproszczona. Są też środki na obsługę – przypomniała wiceminister Alina Nowak.

– Obsługa wniosku od strony pracownika to 4 minuty. Czyli wydajność pracowników powinna być zdecydowanie wyższa niż w mieście Warszawa – powiedziała Alina Nowak.

W stołecznym ratuszu z interwencją poselską pojawili się dziś ministrowie Piotr Muller i Michał Dworczysk. Towarzyszył im szef gabinetu politycznego premiera Krzysztof Kubów. Politycy chcieli się dowiedzieć, jakie są powody opóźnienia i zaoferowali pomoc.

– My, podobnie jak w przypadku awarii oczyszczalni „Czajka”, pomożemy rozwiązać ten kłopot, ale musi być jasny sygnał ze strony pana prezydenta Trzaskowskiego – zaakcentował Michał Dworczyk.

Prezydent Warszawy nie chce jednak pomocy, a tymczasem politycy Solidarnej Polski reaktywowali stronę internetową „Trzaskowski Watch”, na której rozliczają Rafała Trzaskowskiego ze złożonych obietnic.

– Na 77 obietnic, które złożył, które da się policzyć, które da się zakreślić w czasie, nie dotrzymał aż 72 – podsumował Patryk Jaki, europoseł.

Rafałowi Trzaskowskiemu udało się zrealizować głównie obietnice złożone środowiskom LGBT.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl