Spotkania edukacyjne z rolnikami

Rolnicy zachęcają do uczestnictwa w spotkaniu edukacyjnym Akademia Samowystarczalności przed Urzędem Rady Ministrów w Warszawie. Warsztaty „Od wideł do widelca” odbędą się dziś o godz. 15.00 oraz jutro o godz. 14.30.

Spotkania są wyrazem wsparcia dla protestujących rolników w „Zielonym Miasteczku”.

Edyta Jaroszewska-Nowak, uczestniczka protestów przed Urzędem Rady Ministrów podkreśla, że protestujący rolnicy domagają się m.in. ustawowego zakazu obrotu i upraw GMO, oraz ustawy zapobiegającej wyprzedaży ziemi obcokrajowcom. Poprzez takie spotkania chcą zwrócić uwagę mieszkańców stolicy na problem rolników.

– Rolnicy, którzy stoją przy „Zielonym Miasteczku” chcą przede wszystkim zmiany polityki rolnej i komisji dialogu społecznego w dziedzinie rolnictwa. Protestują przeciwko wyprzedaży ziemi obcokrajowcom, przeciwko GMO, przeciwko ograniczeniom możliwości sprzedaży produktów przetworzonych przez rolnika. To są prawdziwe postulaty rolnika. Chcemy z tą informacją przedostać się do warszawiaków i to, dlatego organizujemy te zajęcia, żeby przyciągnąć ich do miasteczka, aby poznali, o co chodzi rolnikom, żeby nie słuchali tego, co mówią w mediach, że domagamy się pieniędzy – to nie jest prawda – podkreśla Edyta Jaroszewska-Nowak.

W programie warsztatów przewidziany jest m.in. pokaz tłoczenia soku z jabłek, robienie palm, zdobienie jajek, wykłady i kinoteka rolnika.

Rolnicy protestują przed kancelarią premiera w Warszawie od 19 lutego. Z powodu braku reakcji przedstawicieli rządu gospodarze zapowiedzieli, że przedłużają swój protest do 20 kwietnia.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl