fot. flickr.com

Kongres Polska Wielki Projekt w Szczecinie

W Szczecińskim Klubie „13 Muz” odbędzie się dziś Kongres Polska Wielki Projekt.

Spotkanie, które rozpocznie się o godz. 10.00 wpisuje się w cykl debat na temat strategicznych wyzwań rozwojowych dla Polski.

Prelekcje wygłoszą m.in. europoseł Janusz Wojciechowski, europoseł prof. Zdzisław Krasnodębski i  były minister środowiska poseł prof. Jan Szyszko.

Kongres poruszy trzy istotne kwestie dla Polaków – podkreślił europoseł Marek Gróbarczyk, jeden z organizatorów spotkania.

– Tematy, które będą wiodącymi podczas tej konferencji: pierwszy – sprzedaż ziemi. Tutaj chcemy odnieść się do sytuacji w Polsce w porównaniu do tej, z którą mamy dzisiaj do czynienia w innych krajach UE, jak ta ziemia jest chroniona. Kolejny element to edukacja, przede wszystkim zawodowa. Szansa ośrodków akademickich na kształcenie młodzieży w jednym celu – aby zahamować tą emigrację, żeby stworzyć możliwość pracy dla młodych ludzi. Trzeci element – głośny plan Junckera i jaki to może mieć wpływ na rozwój gospodarczy w kraju, przede wszystkim Zachodniego Pomorza – wskazał europoseł Marek Gróbarczyk,.    

Następnie spotkanie Kongres Polska Wielki Projekt odbędzie się w Poznaniu.

RIRM

drukuj