Kolejna głośna manifestacja polskich górników

Wczoraj w Rudzie Śląskiej miała miejsce kolejna już głośna manifestacja polskich górników. Cel protestu był oczywisty – wyrażenie niezadowolenia i oburzenia z powodu złamania przez rząd koalicji PO-PSL styczniowego porozumienia dotyczącego planu ratowania kopalń.

Polscy górnicy ponownie wyszli na ulice. Czują się oszukani przez rządzącą koalicję, która obiecała, że tym razem nie pozostawi ich samym sobie. By uspokoić nastroje związkowców, już na początku roku rząd Ewy Kopacz zadeklarował utworzenie nowej Kompanii Węglowej, która miała ratować upadające kopalnie. Niestety, w konsekwencji okazało się, że to kolejne kłamstwo rządzącej koalicji, a dalsze funkcjonowanie największej spółki węglowej skupiającej 11 kopalń i zatrudniającej 35 tys. osób znów jest zagrożone.

Protestujący zwracali uwagę na kłamstwa wypowiadane przez premier Ewę Kopacz i podkreślali, że nie zamierzają ustąpić rządowi.

– To, co mówi pani premier mija się z prawdą. Nie dzieje się nic. Od stycznia to, co się tutaj działo od lutego, to było tylko kupowanie czasu, żeby rząd PO i PSL mógł do wyborów do dryfować. Nie ma szans, żeby powstała nowa Kompania Węglowa. Minister Kowalczyk wiedział o tym już dwa miesiące temu. Chciał się podać do dymisji, ale odwleczono tę dymisję, żeby za wszelką cenę mogły się w spokoju odbyć wybory w Polscepowiedział Andrzej Józefczyk z PZZ „KADRA”.

Chcieliśmy rzeczywiście pokazać, że nam górnikom nie będą mydlić oczu, bo my wiemy, że to jest jedno wielkie oszustwo przed wyborami. Właściwie od samego początku z tym górnictwem nie chcieli zrobić nic, tylko nas mamili obietnicami, z których do końca może właściwie 25 proc. – w najlepszym przypadku – wykonali – podkreślił Aureliusz Gryman, KWK „Chwałowice”. 

To władza jest dla ludzi, a nie odwrotnie – podkreślali górnicy. W tym przypadku rządząca koalicja chyba o tym zapomniała – zaznaczył Bogusław Ziętek, przewodniczący WZZ „Sierpień 80″. 

– Ta władza, która rządzi nami od 8 lat, dawno o tym zapomniała, że jest dla ludzi, a nie ludzie są dla niej. Przypomina sobie teraz – w dniu wyborów – kiedy trzeba wyjść do ludzi i powiedzieć: głosujcie na nas kolejny raz. Znowu was oszukamy. Głosujcie na nas kolejny raz. Znowu odbierzemy wam pracę. Głosujcie na nas kolejny raz. Znowu zamkniemy wasze zakłady pracy. Głosujcie na nas kolejny raz, bo gdzie my, biedni z PSL, pójdziemy roboty szukać? Gdzie my biedni z PO na swoje zegarki zarobimy? Gdzie? – powiedział Bogusław Ziętek.

Kolejny cel górniczej manifestacji – jak podkreślali związkowcy – to otwarcie Polakom oczu przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Związkowcy przestrzegają Polaków przed oddawaniem głosu na obecny rząd.

– Niech Was ręka Boska broni głosować na tych, którzy przez ostatnie 8 lat rządzili naszym krajem. Niech Was ręka Boska broni głosować na oszustów, głosować na ludzi, którzy zajmują się tylko i wyłącznie swoimi stołkami – dodał Bogusław Ziętek.

Nie wykluczone, że w najbliższym czasie dojdzie do kolejnej dużej manifestacji górników – tym razem w stolicy.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl