Rzeszów – odwołano rozprawę apelacyjną obrońców życia

Z powodu rezygnacji sędziego, w Rzeszowskim Sądzie Karnym nie odbyła się wyznaczona na wtorek rozprawa apelacyjna obrońców życia Jacka Kotuli i Przemysława Sycza.

W ubiegłym roku działacze pro-life zostali osądzeni za organizowanie pikiet antyaborcyjnych przed rzeszowskim Szpitalem Specjalistycznym Pro-Familia. W trakcie protestów informowali, że w szpitalu zabija się nienarodzone dzieci.

Placówka oskarżyła mężczyzn ich o zniesławienie, a Sąd Rejonowy warunkowo umorzył postępowanie na okres 2 lat oraz nałożył na mężczyzn karę finansową.

Jacek Kotula zwraca uwagę, że rozprawę odwołano nagle. Nie kryje z tego powodu zaskoczenia.

– Wszystkie inne rozprawy przed i po naszej rozprawie, normalnie się  odbywały. Jesteśmy zaskoczeni, ponieważ z godziny na godzinę odwołaną tę rozprawę. Pytałem się w sekretariacie, co było powodem odwołania. Jedna z pań powiedziała mi, że rezygnacja sędziego z prowadzenia tej rozprawy. To daje dużo do myślenia: czy była to rezygnacja wymuszona, czy – ewentualnie – sędzia czuł się jakoś powiązany z jedną ze stron? Czemu wcześniej nie zrezygnował? Czy może były jakieś naciski? Nie podano konkretów i nie podano także terminu kolejnej rozprawy. Będziemy oczekiwać na stosowne pismo – podkreśla Jacek Kotula.

Informacje o zabijaniu nienarodzonych dzieci w szpitalu Pro-Familia ujawniła jedna z położnych, która odmówiła uczestniczenia w „zabiegach” tzw. aborcji. Jacek Kotula zaznaczył, że w tym roku w tym samym szpitalu dokonano już 5 tzw. aborcji. Tymczasem w Łodzi powstaje kolejny szpital „Pro Familia”. Również tam mają być zabijane nienarodzone dzieci.

Z rzeszowskimi obrońcami życia solidaryzowali się dziś w południe uczestnicy manifestacji antyaborcyjnej „W obronie wolności słowa!”. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl