fot. flickr.com

Spór USA z Iranem  

Nie ma żadnych informacji o utracie drona – podaje irański minister spraw zagranicznych Mohammad Dżawad Zarif. Stany Zjednoczone poinformowały, że dron został zestrzelony przez amerykański okręt w Cieśninie Ormuz.

W czwartek w Cieśninie Ormuz zestrzelono irańskiego drona.

– Chcę poinformować wszystkich o incydencie w Cieśninie Ormuz z udziałem okrętu desantowego marynarki wojennej USA. Podjął on działania obronne przeciwko irańskiemu dronowi, który zamknął się w bardzo bliskiej odległości, około 1 km, ignorując wielokrotne wezwania do wycofania się. Był zagrożeniem dla statku i załogi. Dron został natychmiast zniszczony – wskazał prezydent USA Donald Trump. 

Informacji tej nie potwierdzają irańskie władze.

– Na podstawie najnowszych informacji z Teheranu, nie mamy żadnych informacji na temat utraty drona – mówił minister spraw zagranicznych Iranu. 

Jednak według Stanów Zjednoczonych, jest to kolejne działanie prowokacyjne wymierzone w statki na wodach międzynarodowych. Donald Trump zaapelował do wszystkich państw o ochronę swoich statków i potępiania irańskich działań.

Z kolei Departament Stanu USA wezwał Iran do uwolnienia przejętego tankowca wraz z jego załogą. O przechwyceniu statku poinformowała w czwartek irańska telewizja państwowa. Tankowiec należący do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zaginął w weekend w regionie Cieśniny Ormuz.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl