W Środzie Śląskiej powstanie zakład serwisowania silników lotniczych

Na Dolnym Śląsku powstanie zakład serwisowania silników lotniczych. To kolejna duża inwestycja w Polsce. Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, firma Xenos ulokuje swoją fabrykę w Środzie Śląskiej.

Spółkę Xenos tworzą dwa koncerny: Lufthansa Technik i General Electric. Zakład będzie zajmował się serwisowaniem silników m.in. do najnowszych boeingów. Planowana wartość inwestycji to 250 mln euro; zatrudnienie ma znaleźć ok. 600 osób.

Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, na inwestycję patrzy pozytywnie. Zastrzega jednak, że inwestor powinien być traktowany na równi z polskimi przedsiębiorcami.

Był w dawnych latach taki przypadek, kiedy nie dość, że do specjalnej strefy ekonomicznej, to jeszcze z wielkimi dotacjami sprowadzono fabrykę płytek ceramicznych, a w Polsce mamy trzech czy czterech polskich producentów i oni – korzystając z tych dotacji – zaczęli „podgryzać” tych polskich producentów. To jest zupełnie bezsensowne. Jeżeli natomiast jest to na normalnych warunkach rynkowych, to znakomicie i należy się tylko cieszyć – wskazuje Cezary Kaźmierczak.

Zakład serwisujący silniki lotnicze miałby powstać na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Szacunkowy czas budowy to ok. sześć lat.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl