fot. wikipedia.org

K. Szczerski: „Spór w zwycięskim obozie w USA jest realny”

Niepokojące jest, że cały czas czekamy na nazwisko kandydata na stanowisko amerykańskiego sekretarza stanu – powiedział minister Krzysztof Szczerski. Polityk, który w Kancelarii Prezydenta RP odpowiada za sprawy międzynarodowe, był gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia.

W ocenie prezydenckiego ministra Donald Trump próbuje znaleźć moment równowagi między osobami z zaplecza kampanii, a twardym rdzeniem partii republikańskiej.

Krzysztof Szczerski zwrócił uwagę, że do zmian politycznych potrzebna jest zgoda kongresu, który jest w rękach republikanów.

– Widać, że próbuje znaleźć ten punkt równowagi. Najbardziej niepokojące jest to, że wciąż czekamy na kandydata na sekretarza stanu, czyli ministra spraw zagranicznych USA. Tutaj widać, że ten spór o kierunek polityki wewnątrz obozu zwycięskiego w Stanach Zjednoczonych, jest realnym sporem. Jest to spór między (…) izolacjonistami a tymi, którzy dalej chcieliby widzieć więzi globalne USA – powiedział Krzysztof Szczerski.

Minister Krzysztof Szczerski, odnosząc się do rozmowy między prezydentami Andrzejem Dudą i Donaldem Trumpem, stwierdził, że prezydent USA umiejscawia Polskę na liście krajów, z którymi chce mieć dobre relacje. Trump rozpocznie urzędowanie w styczniu przyszłego roku.

RIRM

drukuj