MSZ: polsko-niemieckie konsultacje w Berlinie

Podsekretarz Stanu w MSZ Marek Ziółkowski przeprowadził dzisiaj w Berlinie konsultacje polityczne z przedstawicielami niemieckiego rządu. Dotyczyły one spraw bezpieczeństwa i polityki wschodniej.

Wiceminister rozmawiał z Markusem Edererem – Sekretarzem Stanu w MSZ RFN, Christophem Heusgenem – głównym doradcą kanclerz Merkel ds. polityki zagranicznej, oraz z Gernotem Erlerem – koordynatorem rządu RFN ds. współpracy społecznej z Rosją, Azją Centralną i krajami Partnerstwa Wschodniego i pełnomocnikiem rządu ds. przewodnictwa RFN w OBWE.

Przedmiotem rozmów były aktualne tematy z dziedziny polityki bezpieczeństwa m.in. przygotowania do szczytu NATO i przewodnictwo Niemiec w OBWE. Omówiono także kwestie polityki wschodniej, w tym stosunki z Rosją i sytuację we wschodniej Ukrainie oraz innych krajach Partnerstwa Wschodniego.

W kontekście szczytu NATO w Warszawie przedstawiciele Polski i Niemiec wyrazili gotowość wypracowania rozwiązań wzmacniających zdolności Sojuszu do reagowania na zagrożenia w regionie Europy Wschodniej. Obie strony potwierdziły także wolę aktywnego dialogu w zakresie agendy bilateralnej i międzynarodowej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl