Fot. W. Kompała / KPRM

Spotkanie szefów klubów i kół parlamentarnych

O 15.30 w Sejmie – na zaproszenie premiera Mateusza Morawieckiego – ma się odbyć spotkanie szefów klubów i kół parlamentarnych. Rozmowy mają dotyczyć zmian legislacyjnych przygotowanych w resortach zdrowia i sprawiedliwości po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Premier chce się spotkać z przedstawicielami wszystkich klubów i kół parlamentarnych, by porozmawiać na temat zmian, które są konieczne do podjęcia w celu uniknięcia w przyszłości podobnych tragedii jak ta, która miała miejsce 13 stycznia w Gdańsku.

Dr Aleksander Kozicki, politolog zauważa, że opinia publiczna stała się świadkiem przerzucania się odpowiedzialnością moralną za czyn, który zaistniał. Uważa, że propozycja spotkania prezesa Rady Ministrów wynika z intencji obniżenia temperatury debaty publicznej, co jest dziś zdecydowanie potrzebne.

– Dla części społeczeństwa, dla pewnych środowisk politycznych, śmierć Pawła Adamowicza stała się czy stanie się symbolem, również symbolem politycznym. Niemniej, dla ogółu społeczeństwa im dalej od tego tragicznego wydarzenia, tym staje się ono coraz bardziej odległe coraz bardziej zamazane i to jest prawidłowość powszechna. To nie dotyczy tylko polskiego społeczeństwa – mówi dr Aleksander Kozicki.

Obecność na spotkaniu potwierdził szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki, a także Małgorzata Zwiercan, która reprezentować będzie koło Wolni i Solidarni. Żaden z szefów opozycyjnych klubów parlamentarnych, ani pozostałych kół nie zdecydował jeszcze, czy weźmie udział w spotkaniu z szefem rządu.

TV Trwam News/RIRM

drukuj