fot. PAP/Paweł Supernak

Min. Z. Ziobro: W ramach dozoru elektronicznego odbywa karę blisko 10 tys. skazanych

Aktualnie w ramach kary dozoru elektronicznego – „cyberwięzienia” odbywa w Polsce karę blisko 10 tysięcy skazanych – powiedział we wtorek na konferencji minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro.

Min. Zbigniew Ziobro zaznaczył, że system ten przynosi efekty i będzie się rozwijał.

„Daje możliwość resocjalizacji, możliwość naprawy krzywdy, która została wyrządzona przestępstwem, a z drugiej strony umożliwia tym osobom rozwój osobisty, pracę, naukę. To są zalety tego nowoczesnego systemu” –  dodał.

„Polska jest jednym z wiodących krajów i mamy czym się chwalić, możemy być dumni z tego systemu, który udało nam się stworzyć” – podkreślił Prokurator Generalny.

Przypomniał, że prekursorem pomysłu, żeby wprowadzić w Polsce system dozoru elektronicznego, był śp. dr Janusz Kochanowski.

„To się udało, to się rozwija, to dobrze służy bezpieczeństwu Polaków” –  zaznaczył min. Zbigniew Ziobro.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl