Ziobro: Gronkiewicz-Waltz zaniedbuje miasto

Rządy prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz w stolicy to rozrost biurokracji i jej wynagrodzeń, a zaniedbywanie inwestycji i rozwoju Warszawy – tak, prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro odniósł się do kolejnych 60 mln zł, które Gronkiewicz Waltz przeznaczy na podwyżki dla swoich urzędników.

39 mln zł dostaną urzędnicy  dzielnic miasta. 21 mln trafi do pracowników Ratusza. O sprawie napisał jeden z dzienników.

Na podwyżkach mają skorzystać m.in. informatycy, prawnicy czy urbaniści. Wydatki na utrzymanie administracji rosną, a budżet na inwestycje w mieście maleje. Tymczasem kierowcy czekają na most Łazienkowski. Od pożaru na zamkniętej przeprawie niewiele się dzieje.

Pożar mostu Łazienkowskiego pokazał, jak fatalny jest stan bezpieczeństwa Warszawy – mówi Zbigniew Ziobro, prezes SP.

– Być może to nagroda dla urzędników, że nie dopilnowali właściwego zabezpieczenia jednego z kluczowych mostów w Warszawie, który spłonął – co jest ewenementem na skalę europejską, jeśli nie światową: most, bynajmniej nie drewniany, płonie i blokuje poruszanie się samochodów w stolicy kraju. (…) Wiemy, że urząd prezydenta Warszawy działa fatalnie, że inwestycje się przeciągają, że była już kolejna rocznica nieoddawania metra do użytku – dopiero co zostało otwarte po latach obietnic. Z drugiej strony nieustanne nagrody dla „towarzystwa wzajemnej adoracji”. To pokazuje, jak PO prowadzi politykę – komentuje Zbigniew Ziobro.

Każdy Warszawiak rocznie na działalność urzędów przeznacza aż 450 zł. To najwięcej w całym kraju. Dla porównania w Toruniu to tylko 200 zł. Przerost administracji to poważny problem we wszystkich samorządach.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl