fot. Autorstwa Addicted04 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30698865

Argentyńskie media: Duży napływ młodych Rosjan – głównie kobiet w ciąży

Od chwili rozpoczęcia wojny na Ukrainie do Argentyny napływa coraz więcej młodych Rosjan, w szczególności są to kobiety w ciąży – twierdzą lokalne media.

Od marca 2022 r., czyli po rozpoczęciu przez Moskwę inwazji na Ukrainę oraz wprowadzeniu sankcji na Rosję, kilkuset obywateli rosyjskich urodziło się na terytorium Argentyny, odnotowują komentatorzy, wskazując, że młodzi Rosjanie poszukują bezpiecznego miejsca do życia.

„Argentyna jest jednym tych państw, gdzie nie wymaga się od podróżujących Rosjan wiz” – przypomniała stacja CNN Espanol, zaznaczając, że przybysze cenią sobie w tym południowoamerykańskim kraju przede wszystkim wysoką jakość usług medycznych.

Posiadanie urodzonego na terytorium Argentyny dziecka, jak odnotowała stacja, daje jego rosyjskim rodzicom prawo do legalnego pobytu, a po dwóch latach od narodzin potomka uprawnia do otrzymania argentyńskiego paszportu.

W 2022 r., jak podała mediom ambasada Rosji w Buenos Aires, do Argentyny przybyło około 2 500 Rosjan, głównie młodych kobiet. Fenomen ten, jak zauważa argentyńska agencja prasowa Telam, nasilił się w styczniu 2023 roku.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl