Przewoźnicy nie będą protestować

Przewoźnicy, pozbawieni zezwoleń transportowych na wjazd do Rosji, nie planują protestów – poinformował szef Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce Jan Buczek.

Wczoraj zarząd Zrzeszenia spotkał się z ponad stu przewoźnikami, aby omówić sytuację braku porozumienia w sprawie zezwoleń przewozowych. Wcześniejsza umowa wygasła 31 stycznia 2015 roku.

Transportowcy chcą dać negocjatorom szansę na wykorzystanie wszystkich możliwości negocjacyjnych, żeby uzyskać jak najlepsze warunki porozumienia.

Przewoźnicy deklarują gotowość ponoszenia kosztów przeciągających się negocjacji – mówi prezes ZMPD w Polsce Jan Buczek.

– Zapowiedzieli, że będą stać i czekać. Lepiej w tej chwili wynegocjować wszystko dobrze, niż później poprawiać albo ponosić skutki niedomówień czy niedociągnięć. Ostatnio w Warszawie była trzydniowa runda, która stworzyła nam taką szansę, że rozmawiając o szczegółach, o takich detalach dotyczących niektórych spraw, zaczęliśmy dochodzić do porozumienia. Minister spisał projekt protokołu, który wysłał w dniu wczorajszym. Projekt protokołu zawiera uzgodnione kwestie. Rosjanie potwierdzili, że otrzymali ten protokół i będą się do niego odnosić – zwraca uwagę Jan Buczek.

Głównym warunkiem strony polskiej jest to, żeby zamiast wprowadzonego przez Rosjan żądania pięciu dokumentów potwierdzających przewozy z polskiego obszaru do Rosji, można było posiadać tylko jeden.

Po uzgodnieniu warunków realizowania przewozów negocjatorzy przejdą do ustalanie ilości zezwoleń dla kierowców.

Termin kolejnego spotkania nie został jeszcze ustalony. Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit zapowiedział, że strony „są już niedaleko zawarcia porozumienia”.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl