Premier Beata Szydło: UE zajmuje się wyimaginowanymi tematami

Parlament Europejski zaczyna tracić wiarygodność, konieczna jest zmiana traktatu unijnego – powiedziała premier Beata Szydło. Szefowa rządu odniosła się w ten sposób do decyzji liderów frakcji w europarlamencie.

Liderzy frakcji podjęli dziś decyzję, że w środę na forum Parlamentu Europejskiego, zostanie przeprowadzona debata o sytuacji kobiet w Polsce.

Premier Beata Szydło oceniła, że elity brukselskie nie wyciągają żadnych wniosków po Brexicie.

– Dzisiaj Unia Europejska ma poważne problemy związane zarówno z wyjściem Wielkiej Brytanii z UE, jak i kryzysami, które się pojawiają, np. kryzysem migracyjnym, a ciągle zajmuje się wyimaginowanymi tematami czy samą sobą. Jestem coraz bardziej przekonana, że konieczna jest zmiana traktatu. Trzeba zreformować Unię Europejską, bo dalej nie da się tak funkcjonować. UE ma zajmować się sprawami Europejczyków, myśleć o tym, co zrobić, aby było bezpiecznie, żeby była praca – a nie tematami zastępczymi. Dzisiaj Parlament Europejski zaczyna tracić wiarygodność – akcentowała szefowa polskiego rządu.

Z inicjatywą debaty o sytuacji kobiet w Polsce wyszły frakcje Socjalistów i Demokratów oraz Zjednoczona Lewica Europejska.

Ich propozycja jest związana z obywatelskim projektem przewidującym bezwzględny zakaz tzw. aborcji w Polsce, który w zeszłym tygodniu Sejm skierował do prac w komisjach.

RIRM

drukuj